Menu Zamknij


IDEA

Celem konferencji jest wypracowanie praktycznych metod wdrażania kompetencji jutra niezbędnych w sektorze NUB, a także odpowiedź na pytania jakie kompetencje będą potrzebne za 10 lat oraz jak je kształtować we współpracy z jednostkami edukacji formalnej. Postaramy się także znaleźć odpowiedź  w jaki sposób rozwiązania państwowe w kształtowani polityki uczenia się przez całe życie mogą wesprzeć te procesy i z jakich środków mogą skorzystać przedsiębiorcy oraz jednostki edukacyjne, aby dokonać zmian w kształceniu zgodnie ze strategią Gospodarki 4.0.

PRELEGENCI

Piotr Fałek

Przewodniczący SRK NUB. Założyciel i Prezes Zarządu Syntea SA, inicjator współpracy biznesowej i kapitałowej z Aptech, jednej z największych na świecie firm przygotowujących kadry dla sektora BPO/SSC. Członek wielu organizacji i inicjatyw wspierających współpracę pomiędzy sektorem edukacji i rynkiem pracy m.in. Konwentu Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Tischnera w Krakowie oraz Wojewódzkich Zespołów Koordynacyjnych wdrażania Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030.

Waldemar Flajszer

Łódzki Kurator Oświaty, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku historia z przygotowaniem pedagogicznym, a także innych kierunków studiów podyplomowych związanych z oświatą. Aktywny działacz, członek wielu towarzystw oraz komisji związanych z rozwojem i promocją regionu pabianickiego. Został odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP za szczególne zasługi dla Oświaty i Wychowania.

Ewa Paprocka

Senior Executive Manager, HRK ICT. Od 13 lat pracuje w branży rekrutacyjnej, a od 10 lat zajmuje się rekrutacjami z obszaru IT. Główny obszar specjalizacyjny to software development, od popularnych java i .net developerów, po absolutne unikaty jak Natural. Doświadczenie we współpracy z klientami zarówno międzynarodowymi korporacjami jak i małymi polskimi start-upami. Samodzielnie realizuje całość projektów rekrutacyjnych IT, od rekrutacji po doradztwo dla klienta.

Paweł Krasowski

Dyrektor Operacyjny obszarów IT, SSC i BPO, posiadający sukcesy w organizacji nowych przedsiębiorstw na terenie Polski i zagranicą. Cechujący się praktycznym doświadczeniem w zarządzaniu międzynarodowymi zespołami w strukturach HR, Centrum Usług Wspólnych oraz Call Centre. Swoje blisko 16 letnie doświadczenie rozpoczynał w firmach budowlanych i produkcyjnych, by ostatecznie wspierać rozwój organizacji z branży SSC i IT. Obecnie Dyrektor Łódzkiego biura firmy DataArt Poland Sp. z o.o. jednej z wiodących organizacji tworzącej oprogramowanie dla międzynawowych klientów ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

Zbigniew Nowicki

Co-Managing Director, Bluerank, Przewodniczący Rady Izby Gospodarki Elektronicznej. Od ponad 20 lat związany z branżą internetową. Współwłaściciel Bluerank, odpowiedzialny za obszar explore: partnerstwa, ekspansję zagraniczną firmy oraz przedsięwzięcia w obszarze e-commerce.

Adam Brzostowski

Kieruje Biurem Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Miasta Łodzi. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego oraz London School of Economics. Przez 13 lat swojej dotychczasowej kariery zawodowej zdobywał doświadczenie w sektorze bankowości korporacyjnej. Przejście z sektora prywatnego do instytucji publicznej i objęcie funkcji w UMŁ Adam postrzega jako misję na rzecz rozwoju gospodarczego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem wzmocnienia obecności w Łodzi przemysłów wysokich technologii oraz przyciągnięcia do miasta nowych inwestycji/inwestorów z branży high-tech.

dr Bartosz Sobotka

Animator SRK NUB, Dyrektor ds. Rozwoju w Syntea SA, zajmuje się tworzeniem modeli biznesowych dla sektora edukacji w krajach CEE oraz integracją rynku pracy z sektorem edukacji na poziomie szkolnictwa zawodowego oraz szkolnictwa wyższego.

Edyta Migałka

Pierwsza Wiceprzewodnicząca SRK NUB, Dyrektor ds. komunikacji w Fundacji VCC, gdzie odpowiada między innymi za rozwój obszaru związanego z kwalifikacjami rynkowymi oraz współpracę z sektorem publicznym odpowiedzialnym za wdrażanie ZSK.

AGENDA

09.45 – 10.00 Rejestracja uczestników
10.00 – 10.20 Uroczyste otwarcie konferencji – megatrendy, czas zmian, szanse i możliwości rozwoju województwa łódzkiego i Polski
Piotr Fałek – Przewodniczący Sektorowej Rady ds. Kompetencji Nowoczesne Usługi Biznesowe
10.20 – 10.35 Wsparcie dla przedsiębiorców z sektora nowoczesnych usług biznesowych
Agnieszka Sobieszek – zastępca Dyrektora ds. Pozyskiwania Inwestora
10.35 – 10.50 Sektor NUB a łódzki rynek pracy
Aneta Jarczyńska – Kierownik Wydziału Rynku Pracy
10.50 – 11.05 Kompetencje jutra w szkołach województwa łódzkiego
Joanna Paćkowska – Wojewódzki koordynator ds. kształcenia zawodowego, starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Skierniewicach
11.05 – 11.20 Kwalifikacje ze Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na przykładzie działań projektowych
Elżbieta Urbańska-Golec – Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu
11.20 – 11.35 Prezentacja działań Sektorowej Rady ds. Kompetencji NUB
dr Bartosz Sobotka – Animator Sektorowej Rady ds. Kompetencji NUB
11.35 – 11.50 Przerwa kawowa
11.50 – 12.10 Praktyczne możliwości wykorzystania elementów VR w procesie kształcenia
Przedstawiciel Sektorowej Rady ds. Kompetencji NUB
12.10 – 12.35 Panel: Kompetencje przyszłości w sektorze nowoczesnych usług biznesowych a kształcenie w systemie oświaty w szkołach zawodowych i na uczelniach wyższych
Moderator – Kamil Zjawiony – Wiceprezes Strefy Edukacji Sp. z o.o./Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi
Prelegenci:
  Marek Szymański – Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi
  dr inż. Radosław Rosik – Politechnika Łódzka
  Anna Grdulska – Politechnika Łódzka
  Małgorzata Sienna – Kierownik Ośrodka Doradztwa Zawodowego, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
  Maksym Kotwas – uczeń Technikum Automatyki i Robotyki
12.35 – 13.00 Panel: Współpraca samorządu i biznesu w kontekście rozwoju kompetencji jutra
Moderator – dr Bartosz Sobotka – Animator SRK NUB
Prelegenci:
  Ewa Paprocka – Senior Executive Manager, HRK ICT
  Zbigniew Nowicki – Co-Managing Director, Bluerank
  Paweł Krasowski – Head of RD Center Łódź DataArt
  Adam Brzostowski – p.o. Dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej, Urząd Miasta Łodzi
13.00 – 13.10 Zakończenie stacjonarnej części spotkania i zaproszenie na warsztaty online
Przedstawiciel Sektorowej Rady ds. Kompetencji NUB
13.30 – 14.15 ONLINE: Warsztat dla sektora edukacji – formy współpracy z sektorem NUB w celu budowania kadr dla nowoczesnych usług biznesowych
Monika Więckowska – Sektorowa Rada ds. Kompetencji NUB
Celem warsztatu jest wypracowanie skutecznych form współpracy pomiędzy edukacją a przedsiębiorstwami sektora nowoczesnych usług biznesowych. Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się:
  • Jak przeprowadzić analizę potrzeb rynku pracy i jak w odpowiedzi na te potrzeby dostosować kształcenie w szkole?
  • Jak rozpocząć współpracę z przedsiębiorcą i skutecznie ją prowadzić?
  • Jakie formy może przyjmować współpraca szkół ponadpodstawowych i wyższych z biznesem?
  • Komu z sukcesem udało się wdrożyć taką współpracę? – success stories i best practices.
14.15 – 14.45 ONLINE: Warsztat dla przedsiębiorców – fundusze na kompetencje dla sektora NUB
Tomasz Lutowierski – Sektorowa Rada ds. Kompetencji NUB
Podczas warsztatów poruszana jest tematyka dofinansowań na rozwój kompetencji i kwalifikacji w sektorze NUB. Uczestnicy mają możliwość zapoznania się z najpopularniejszymi narzędziami i funduszami mającymi na celu finansowanie procesu uczenia się przez całe życie. Zaprezentowane zostaną działania skierowane bezpośrednio na rozwój kwalifikacji sektora NUB m.in. projektu „Rozwój kluczowych kompetencji kadr sektora nowoczesnych usług biznesowych” realizowany w ramach działania 2.21 „Poprawa zarządzania, rozwój kapitału ludzkiego oraz wsparcie procesów innowacyjnych przedsiębiorstw”.
14.45 – 15.30 ONLINE: ZSK jako narzędzie budowania kompetencji w sektorze NUB – warsztat
Anna Pluskota, Marciniak-Mierzejewski – Eksperci ZSK, Instytut Badań Edukacyjnych
Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się czym jest Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK), jakie nowe sposoby potwierdzania kwalifikacji zostały uwzględnione w polityce edukacyjnej państwa, jakie korzyści niesie wykorzystanie ZSK w procesach rekrutacyjnych i onboardingu, a także dlaczego każdy z nas obywateli powinien korzystać z możliwości jakie daje potwierdzanie kwalifikacji zdobytych poza systemem oświaty i szkolnictwa wyższego.
Skip to content