Menu Zamknij

Nowoczesne doradztwo zawodowe w Opolskiem

21 września SRK NUB wspólnie z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli zorganizowała warsztat z nowoczesnego doradztwa zawodowego w Kluczborku. W zabytkowej auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza zgromadziło się około 50 przedstawicieli różnych organów odpowiedzialnych za edukację w regionie.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Opolu, Urzędu Miasta w Opolu, Starostwa Powiatowego w Kluczborku, Oleśnie oraz Strzelcach Opolskich, a także licznych placówek kształcenia zawodowego i ogólnego.

Wydarzenie otworzyła Edyta Migałka – Wiceprzewodnicząca SRK NUB oraz Anna Dzierżan – Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku.

W pierwszej części Edyta Migałka z ramienia SRK NUB przedstawiła założenia funkcjonowania rad sektorowych ds. kompetencji i wyzwania sektora nowoczesnych usług biznesowych w kontekście transformacji cyfrowej. W dalszej części zaprezentowała najważniejsze obszary Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030 (ZSU 2030) w kontekście doradztwa zawodowego i lifelong learning, a także praktyczne aspekty budowania nowoczesnego podejścia do doradztwa zawodowego w kontekście krajowym i europejskim.

W drugiej części uczestnicy wzięli udział w warsztatach prezentujących praktyczne wykorzystanie kwalifikacji rynkowych włączonych do ZSK na przykładzie 3 laboratoriów mobilnych. Zgromadzeni goście chętnie angażowali się w pokazy i mieli możliwość sprawdzić także część umiejętności własnych w ramach danej kwalifikacji.

Skip to content